Akryl w twoim domu?

Warto jest zdecydować się na użycie tworzyw sztucznych podczas budowy lub renowacji domu. Są one tanie, przynajmniej w porównaniu do swoich bardziej tradycyjnych odpowiedników. Ich główny atut polega jednak na trwałości – nie są one dobrym środowiskiem dla rozwoju bakterii lub grzybów, nie poddają się także korozji czy wietrzeniu. Są to materiały lekkie, które szybko zyskują popularność, także z uwagi na mnogość zastosowań. Weźmy dla przykładu akryl, czyli jedną z nowinek w branży budowlanej.

Najczęstsze zastosowanie akrylu

Akryl, jako materiał odporny na mróz oraz promieniowanie ultrafioletowe, przykuł uwagę wielu architektów i budowniczych, którzy wcielają go w swoje projekty. Najczęściej stosowany jest jako płyta akrylowa, służąc za przeszklenia mebli czy ram obrazów. Więcej o niej znajdziecie na https://robelit.pl/blog/plyty-akrylowe-specyfika-wlasciwosci-i-ich-zastosowanie. Często płyt takich używa się także jako ochronnych szybek do różnego rodzaju sprzętów, gdyż w przeciwieństwie do szkła nie tłuką się i nie łamią na drobne odłamki. Z uwagi na niską reaktywność, płyt akrylowych używa się również przy oszklonych dachach.

Inne formy akrylu – które warto znać?

To wszechstronne tworzywo sztuczne nie ogranicza się wyłącznie do jednej formy. Chociaż płyta akrylowa przydatna jest na każdej budowie, to często eksperymentuje się z innymi produktami opartymi na tej substancji. Czasem łączy się ją ze silikonem, tworząc wytrzymały i niezwykle higieniczny uszczelniacz. Można napotkać się również na akryle w formie lakieru czy spoiwa, które ma za zadanie ochronić daną powierzchnię przed skrajnymi temperaturami lub nadmierną ilością światła.

Może Ci się również spodoba