Taniec towarzyski – ulubione zajęcie par!

StockSnap / Pixabay

Chociaż dwie osoby są w związku, wcale nie znaczy, że muszą mieć te same zainteresowania. Właściwie często zdarzają się sytuacje, gdy ona i on lubią spędzać wolny czas w zupełnie inny sposób. Mimo to, dobrze jest znaleźć przynajmniej jedno zajęcie, którym można cieszyć się we dwójkę. Pytanie tylko – jakie? Dziewczyna prędzej zaprosi na lekcje aerobiku przyjaciółkę niż chłopaka. Natomiast facet raczej nie zabierze partnerki do siłowni, którą regularnie odwiedza z kolegami. Co zatem wybrać?

Nie bez powodu ogromnym powodzeniem zarówno wśród pań jak i panów cieszy się taniec towarzyski. To idealne rozwiązanie dla par pragnących spędzić ze sobą czas. Piękne jest to, że można się na niego zapisać dosłownie w każdym wieku, niezależnie od kondycji fizycznej. Taniec towarzyski przyniesie radość zarówno małżeństwu z długim stażem, jak i osobom, które dopiero się poznają i chciałyby bliżej się poznać. Ponadto, wspomniane hobby jest o wiele zdrowsze niż wspólne oglądanie telewizji – według jednego z przeliczników, jedna godzina zabawy na parkiecie oznacza dla nas utratę ponad czterystu kalorii! Brzmi kusząco, prawda?

Zdrowy, ciekawy, idealny niemal dla każdego – czego chcieć więcej? Miłości! Bo trzeba podkreślić, że taniec towarzyski to bardzo romantyczny sport. Można spokojnie założyć, że co druga kobieta marzy o tym, by przynajmniej raz w życiu dać się poprowadzić partnerowi w rytmach poważnego walca bądź seksownej rumby. A jeśli szykujemy się do wesela – własnego lub cudzego – tym bardziej powinniśmy spróbować tańca towarzyskiego! W końcu swobodne poruszanie się po parkiecie jest równie ważne co piękny ubiór.