Taniec towarzyski – przepis na zdrowe i szczęśliwe życie!

Taniec Towarzyski ma reputację jednej z najzdrowszych form aktywności fizycznej na świecie. Z czego to wynika? Ustalmy kilka faktów.

Po pierwsze, tancerze bardzo często są osobami bardzo szczupłymi i muskularnymi – zarówno profesjonaliści jak i amatorzy mogą się pochwalić zgrabnymi sylwetkami. Nawet jeżeli ktoś zaczyna przygodę z tańcem towarzyskim, mając na brzuchu liczne fałdy tłuszczu, w bardzo wielu przypadkach szybko zaczyna chudnąć. Nie da się ukryć, że zróżnicowane ruchy w tańcu sprzyjają gubieniu kilogramów – podczas godzinnej lekcji można spalić już ponad czterysta kalorii! Ponadto, należy wspomnieć o fakcie, że taniec towarzyski jest bardzo zdrowy dla naszego kręgosłupa. W końcu garbienie się podczas walca, czy jakiegokolwiek innego stylu, to niewybaczalna zbrodnia! Taniec towarzyski sprawia, że wyrabiamy w sobie nawyk odruchowego prostowania pleców, dzięki czemu poprawia się sposób, w jaki wykonujemy podstawowe czynności – takie jak jedzenie obiadu przy stole albo praca przy biurku.

A po drugie – za sprawą tańca jesteśmy po prostu szczęśliwsi. Ruszamy się, przez co zwiększa się nasz poziom endorfin. A poza tym poznajemy nowych ludzi i ćwiczymy układy, które angażują naszą wyobraźnię. Stopniowo nabieramy też pewności siebie – czujemy się szczuplejsi, odważniejsi i bardziej seksowni. A to – podobnie jak prostowanie pleców – bardzo ułatwia nam funkcjonowanie w życiu codziennym. Nie wspominając już o tym, że czyni z nas wielką gwiazdę różnych uroczystych imprez czy wesel. Kto nie chciałby się pochwalić perfekcyjnie wykonaną rumbą przed rodziną i znajomymi?

Może Ci się również spodoba