Taniec towarzyski – dla dorosłych i dla dzieci

katerina1103990 / Pixabay

Taniec towarzyski to bardzo popularna forma spędzania wolnego czasu – zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Jakie korzyści z wygibasów na parkiecie ma uczeń gimnazjum, a jakie pracownik dużej firmy? Dlaczego warto zapisać syna lub córkę na taniec towarzyski? Co mogą nam dać lekcje walca czy salsy, gdy jesteśmy już po czterdziestce? Przyjrzyjmy się korzyściom, które wynoszą z tańca najmłodsi oraz dorosłe osoby.

Można powiedzieć, że pierwsze lata podstawówki to idealny moment, by wysłać dziecko na naukę tańca. Chociaż nastolatkowi podobne lekcje też nie zaszkodzą. Taniec towarzyski to aktywność, do której zdecydowanie warto zachęcać potomka – jest nie tylko bardzo zdrowa, ale też sprzyja rozwijaniu wielu cech społecznych. Dzieci otwarte i łaknące kontaktu z rówieśnikami będą w siódmym niebie. Natomiast bardziej wstydliwi chłopcy i dziewczynki nauczą się przełamywać swoją nieśmiałość i staną się bardzo towarzyskie. Taniec to również doskonała okazja, by od małego wpajać komuś zdrowe nawyki, takie jak prostowanie pleców czy uśmiechanie się.

Dorośli, z kolei, odnajdą w tańcu przede wszystkim ucieczkę od rutyny. To hobby, któremu łatwo dać się ponieść – kiedy już nas wciągnie, to koniec! Ale to dobrze, gdyż dzięki temu spalimy parę kalorii. Staniemy się też bardziej zadowoleni z życia i zrelaksowani. A już absolutnym ideałem jest sytuacja, gdy możemy zapisać się na taniec towarzyski z partnerem – przekonamy się, że to doskonały sposób na wzmocnienie wzajemnej więzi. Lepszy niż niejedna terapia małżeńska!