Styl eko w mieszkaniu: o czym pamiętać?

Styl eko w mieszkaniu to idealne rozwiązanie dla wszystkich ceniących harmonię i spokój, a jednocześnie stawiających na ochronę środowiska. W ostatnim czasie styl ekologiczny zyskał duże grono zwolenników, co jest wynikiem coraz większej świadomości z zakresu ekologii. O czym pamiętać, decydując się na styl ekologiczny we wnętrzu?

Podstawowe założenia

Styl ekologiczny to ukłon w stronę natury. Decydując się na niego, należy pamiętać, że polega on na stosowaniu rozwiązań będących wyrazem troski o środowisko. Tym, co we wnętrzach ekologicznych przeważa są naturalne surowce. Przedmioty nadające się do recyklingu bądź też te, które z recyklingu pochodzą to również kolejny element każdego wnętrza urządzonego w stylu eko. Przedmioty, które umieszczamy we wnętrzach w stylu eko często zyskują drugie życie. Stare stoliki, odnowione krzesła i gabloty – wszystko to warto umieścić w pomieszczeniu, w którym króluje styl ekologiczny.

Styl eko w mieszkaniu: jaka kolorystyka jest dominująca?

Styl ekologiczny to wykorzystywanie w maksymalnym stopniu naturalnego światła. Dlatego ważne jest, aby stosować kolory rozjaśniające pomieszczenie. Podstawową barwą w stylu eko jest biel. Obecna jest nie tylko na ścianach, ale również na podłodze. Typowym elementem mieszkań w stylu eko są wykonane z bielonego drewna podłogi, które wprowadzają do wnętrza ponadczasową elegancję. Decydując się na styl eko, nie należy jednak obawiać się tego, że pomieszczenia utrzymane są tylko w białej stylistyce. Oprócz bieli postawić można na rozmaite odcienie zieleni, brązu, szarości, a nawet żółci i pomarańcze. Warto pamiętać, że styl ekologiczny nie zakazuje żadnych barw. Istotne jest jednak, aby, dobierając je, zachować spójność.

Styl eko w mieszkaniu to dobry wybór dla wszystkich chcących stworzyć wnętrze harmonijne, eleganckie i stonowane, którym nie obcy jest los Matki Natury. Nie jest to styl nudny: wystarczy postawić na odpowiednie dodatki, aby urządzone zgodnie z jego zasadami wnętrze zachwycało wszystkich.

Może Ci się również spodoba