Jak zmienić swoje życie poprzez taniec?

Zdarzają się w życiu momenty, gdy czujemy, że tkwimy w martwym punkcie. Nasza codzienność ogranicza się do domu i pracy. Nie mamy żadnego ekscytującego hobby. Nieustannie chodzimy zmęczeni, bolą nas plecy, a czasami i zasypianie w nocy bywa ciężkie. Jak możemy temu zaradzić? Jednym z pomysłów podsuwanym osobom, które chciałyby coś zmienić w swoim życiu, jest taniec towarzyski. Co w nim takiego wyjątkowego?

Przede wszystkim – na dobre można pożegnać się z rutyną! O ile zajęcia takie jak bieganie, pływanie, czy nawet gra w tenisa składają się z tych samych, powtarzalnych elementów, taniec jest nieprzewidywalny i zaskakujący. To absolutne przeciwieństwo nudy! Chociaż niektóre układy mogą się powtarzać, za każdym razem uczymy się czegoś nowego i ciekawego – a i na spontaniczną zabawę do muzyki nigdy nie zabraknie czasu! Kolejna sprawa jest taka, że zaczynamy stawiać sobie wyzwania. Mamy cel – chcemy być coraz lepsi! Rozwijamy się. Obserwujemy, jak zmienia się nasze ciało i jakiego rodzaju ewolucje przechodzi nasza osobowość. Taniec towarzyski już niejednego Podpieracza Ścian zamienił w Prawdziwego Króla Parkietu!

Ponadto, ćwiczenie poszczególnych stylów może mieć bardzo pozytywny wpływ na nasze życie osobiste i zawodowe. Osoby lubujące się w walcu, nabierają wdzięku i elegancji, a miłośnicy rumby uczą się przełamywać nieśmiałość. Zdarza się, że właściciele niektórych firm gorąco zachęcają pracowników do zapisania się na taniec towarzyski – ponieważ wiedzą, że to gwarancja rozwoju, którego nie mogą zapewnić nawet najlepsze specjalistyczne szkolenia.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *