Jak zmienić swoje życie poprzez taniec?

Zdarzają się w życiu momenty, gdy czujemy, że tkwimy w martwym punkcie. Nasza codzienność ogranicza się do domu i pracy. Nie mamy żadnego ekscytującego hobby. Nieustannie chodzimy zmęczeni, bolą nas plecy, a czasami i zasypianie w nocy bywa ciężkie. Jak możemy temu zaradzić? Jednym z pomysłów podsuwanym osobom, które chciałyby coś zmienić w swoim życiu, jest taniec towarzyski. Co w nim takiego wyjątkowego?

Przede wszystkim – na dobre można pożegnać się z rutyną! O ile zajęcia takie jak bieganie, pływanie, czy nawet gra w tenisa składają się z tych samych, powtarzalnych elementów, taniec jest nieprzewidywalny i zaskakujący. To absolutne przeciwieństwo nudy! Chociaż niektóre układy mogą się powtarzać, za każdym razem uczymy się czegoś nowego i ciekawego – a i na spontaniczną zabawę do muzyki nigdy nie zabraknie czasu! Kolejna sprawa jest taka, że zaczynamy stawiać sobie wyzwania. Mamy cel – chcemy być coraz lepsi! Rozwijamy się. Obserwujemy, jak zmienia się nasze ciało i jakiego rodzaju ewolucje przechodzi nasza osobowość. Taniec towarzyski już niejednego Podpieracza Ścian zamienił w Prawdziwego Króla Parkietu!

Ponadto, ćwiczenie poszczególnych stylów może mieć bardzo pozytywny wpływ na nasze życie osobiste i zawodowe. Osoby lubujące się w walcu, nabierają wdzięku i elegancji, a miłośnicy rumby uczą się przełamywać nieśmiałość. Zdarza się, że właściciele niektórych firm gorąco zachęcają pracowników do zapisania się na taniec towarzyski – ponieważ wiedzą, że to gwarancja rozwoju, którego nie mogą zapewnić nawet najlepsze specjalistyczne szkolenia.

Może Ci się również spodoba