Do czego służy koparko ładowarka?

To właśnie koparko ładowarka uznawana jest za najbardziej uniwersalny sprzęt budowlany. Łączy w sobie dwie funkcje, może być koparką, a także ładować np.: wcześniej wykopaną ziemię na wywrotki. Usługi koparko ładowarką są rozmaite, a zastosowanie maszyny nie na końca.

Prace jakie wykonuje koparko ładowarka

Nowoczesna maszyna może wykonywać różne usługi budowlane. Jej największą zaletą jest szeroki zakres pracy oraz wydajność.
Usługi koparko ładowarką polegają na:

  1. Funkcji koparki czyli wykopy.
  2. Funkcji ładowarki czyli ładowanie.
  3. Prace porządkowe jak odśnieżanie, zamiatanie, zgarnianie.
  4. Prace pielęgnacyjne jak przesadzanie drzew, koszenie trawników
    rowów a nawet skarp.
  5. Dodatkowo kopanie rowów i wykonanie odwiertów.
    Wszystkie te zadania ładowarko koparka może wykonywać posiadającą odpowiedni osprzęt. Budowa tej maszyny oparta jest o konstrukcję traktora i może posiadać napęd kołowy lub gąsienicowy.

Co jeszcze warto wiedzieć

Usługi koparką można wykonywać tylko po nabyciu uprawnień państwowych. Usługi koparko ładowarką można wynająć, nie trzeba od razu kupować sprzętu. Jest to idealne rozwiązanie dla małych przedsiębiorstw oraz w sytuacji gdy nie mamy przeznaczonych akurat na to oszczędności. Leasing to także dobre rozwiązanie, natomiast w przypadku krótkotrwałych robót bardziej opłaca się wynająć sprzęt wraz z operatorem. Jeżeli zdecydujemy się nabyć tego typu sprzęt potrzebne będą uprawnienia. Aby podejść do egzaminu trzeba mieć ukończone 18 lat i odbyć 140 godzinne szkolenie, następnie zdać państwowy egzamin.

Może Ci się również spodoba